Pozycjonowanie stron internetowych

pozycjonowanie_stron_internetowych

Co to jest pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie stron internetowych to najlepsza metoda na to, aby Twoja strona WWW była wysoko w wynikach wyszukiwania Google. Z pewnością jest to najlepsza metoda pozyskiwania odwiedzin Twojej strony dla haseł najczęściej wyszukiwanych przez internautów.

Pozycjonowanie stron www pozwala skutecznie docierać do nowych klientów, przyciągając ich uwagę bez dodatkowych, płatnych reklam czy bannerów. To właśnie tego typu wejścia na stronę określane są mianem tzw. ruchu organicznego.

Czy warto się pozycjonować?

Pozycjonowanie – zwane także SEO – to długotrwały proces, który owocuje podwyższeniem rankingu strony internetowej w wynikach wyszukiwania, co z kolei przekłada się na wielokrotne zwiększenie liczby odwiedzin (a więc i potencjalnych klientów) witryny.

Bezsprzecznie pozycjonowanie stron www daje wymierne zyski, jednak źle przeprowadzone oznacza utratę czasu, pieniędzy i pozyskanego dotychczas miejsca w wynikach wyszukiwania.

Czy pozycjonowanie jest bezpłatne?

Bezsprzecznie nie! Wysokość wynagrodzenie jest uzależnione od rodzaju i popularności hasła. Prawie zawsze ustalamy z klientem wynagrodzenie przed rozpoczęciem prac. Często się zdarza, że wynagrodzenie jest płatne raz w miesiącu, od momentu gdy strona osiągnie zakładaną pozycję.

Prawdopodobnie w ustalonej cenie jest również zawarta opłata za utrzymanie osiągniętej pozycji. Godne uwagi jest to, że inni przedsiębiorcy również walczą o tą pozycję dla swoich stron. Nic co jest nam dane, nie jest dane na zawsze!

Czy to jedyna forma promocji stron?

Z pewnością nie! Istnieją również inne formy promocji stron www. Wśród nich można wyróżnić takie jak linki sponsorowane (Google Ads), czy kampanie prowadzone w mediach społecznościowych po przez Facebook Page, Instagram czy ostatnio modnego Tik Toka.

Co to jest optymalizacja stron?

To pytanie powinno paść na początku tego artykułu, lecz zajmiemy się nim na oddzielnej podstronie.

Pojęcie optymalizacji strony internetowej odnosi się do działań, które podejmowane są po to, aby użytkownicy mogli odnaleźć daną witrynę za pomocą wyszukiwarki internetowej. Działania te mają doprowadzić również do tego, aby Państwa strona zajmowała jak najwyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Optymalizacja przyczynia się do lepszego zrozumienia zawartości witryny przez roboty sieciowe. Bez niej nawet najlepsze działania promocyjne mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

Jeśli zainteresowała Cię treść strony i jesteś zainteresowany naszymi usługami zachęcamy do do kontaktu z naszą agencją. Piotr Wawerski i Zespół Wawerski.pl