Najpopularniejsza wyszukiwarka w Polsce.

Najpopularniejsza wyszukiwarka w Polsce.

Najpopularniejsza wyszukiwarka w Polsce to oczywiście Google.

Najpopularniejsza wyszukiwarka w Polsce. Po pierwsze zadajmy sobie proste pytanie: Czym jest wyszukiwarka internetowa? Jak podaje Wikipedia:

Wyszukiwarka internetowa (ang. search engine) – program lub strona internetowa realizująca odnajdywanie w Internecie informacji według podanych przez użytkownika słów kluczowych lub wyrażeń sformułowanych w języku naturalnym.

Określenie wyszukiwarka stosujemy do:

  • Stron internetowych serwisów wyszukujących – czyli implementacji oprogramowania wyszukującego działającego z interfejsem WWW ogólnodostępnym dla internautów

  • Oprogramowania przeznaczonego do indeksowania i wyszukiwania informacji w Internecie.

Poniżej przedstawiam kilka ciekawych informacji znalezionych w Internecie. Zapraszam do lektury.

Niezmiennie od wielu lat wyszukiwarka Google wiedzie prym, jeśli chodzi o ilość korzystających z niej polskich internautów.
Do tej pory żadnemu konkurentowi nie udało się wyjść przed szereg, ponieważ Google zgarnia prawie 95% użytkowników. Dorównanie monopoliście jest na chwilę obecną praktycznie niemożliwe. Firma Google oprócz wyszukiwarki rozwinęła cały wachlarz dedykowanych usług, tworząc system wielu użytecznych i wykorzystywanych aplikacji. Jest również domyślną wyszukiwarką dla większości używanych w Polsce przeglądarek.

Prezentujemy ranking najpopularniejszych wyszukiwarek w Polsce (wg gs.statcounter.com – wrzesień 2018).

Najpopularniejsze wyszukiwarki wg silnika:

  • Google – 95,53%

  • Yahoo – 2,34%

  • Bing – 1,37%

  • DuckDuckGo – 0,25%

  • Interia Katalog – 0,22%

  • Yandex RU- 0,08%.

Taka sytuacja powoduje, że większość klientów szukających możliwości promocji swojej strony, decyduje się na reklamę po przez wyszukiwarkę Google oraz szeroki wachlarz dedykowanych usług, które dodatkowo wspierają promowany adres WWW.

Po więcej informacji dotyczącej wyszukiwarek na świecie zapraszam na blog artefakt.

Po więcej szczegółów dotyczących promocji stron WWW oferowanych przez naszą firmę, zapraszam na stronę Kontakt gdzie będą mogli Państwo zadać pytanie.

Pozdrawiamy cały świat i wszystkich potencjalnych klientów! 🙂

wawerski.pl